Podróże są ważną częścią naszego rodzinnego życia. Od krótkich wypadów w odwiedziny do bliskich i przyjaciół, po wielodniowe dalekie wyprawy – uwielbiamy każdą formę. Spacer, rower, samochód, pociąg, łódź, samolot to nasza codzienność.

Co robimy, żeby  dużo podróżować?

Podstawowymi zasobami koniecznymi do realizacji podróży są pieniądze i czas. Nie dysponujemy nadmiarem ani jednego ani drugiego, dlatego wypracowaliśmy dwa istotne aspekty, które umożliwiły nam częste podróżowanie: Redukcja kosztów oraz adaptacja do wykonywania naszych zawodowych i edukacyjnych obowiązków w trakcie naszych turystycznych wypraw. My jako rodzice nie przestajemy pracować, a nasze dzieci, choć robią chwilową przerwę od chodzenia szkoły, nie przestają się uczyć. Korzystamy z nieustannie rozwijających się technologii komunikacyjnych.

Kiedy ramy czasowe stają się bardziej elastyczne, otwierają się ogromne możliwości do oszczędzania. Nie jesteśmy przywiązani do planu podróży w żadne konkretne miejsce w żadnym sztywnym terminie. Lecimy w takie miejsca, które zaoferują nam kombinację tanich biletów lotniczych, tanich noclegów i tanich sposobów poruszania się na miejscu. Nie płacimy za żadne dodatkowe bagaże, latamy tylko z małymi plecaczkami. Wypożyczamy najmniejsze ekonomiczne samochody oraz korzystamy z transportu publicznego. Zamiast korzystania z hoteli, najczęściej wynajmujemy mieszkania od prywatnych właścicieli. Wybieramy lokalizacje daleko od centr turystycznych, starając się zamieszkać wśród lokalnych społeczności. Sami gotujemy, staramy się bazować na lokalnej żywności.